НОВИНИ

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ

На кафедрі відбулась урочиста подія – аспірант Бабенко Аліна відзначена Науковим грантом пам’яті академіка НАМН України, професора Г. В. Дзяка.

Вітаємо Аліну Олександрівну з перемогою у конкурсі та бажаємо їй не зупинятись на досягнутому!

Небезпечна коронавірусна інфекція шириться Європою. На сьогодні вже відомо про підтвердження захворювання у Італії, Німеччині, Австрії, Хорватії, Швейцарії, Литві, Польщі та Білорусі. Стало відомо також про випадки зараження українців, які перебували за кордоном на заробітках. Тобто ризик поширення коронавірусу серед мешканців нашої країни найближчим часом є надзвичайно високим. Що ж робити у такій ситуації? Як запідозрити це захворювання? Кого сповістити, як підтвердити та як лікувати? На ці та інші питання відповіла асистент кафедри внутрішньої медицини 1, к. мед. н. Саніна Наталія Анатоліївна під час чергового засідання «школи клініциста» 28 лютого 2020 р. на базі КНП «Міська клінічна лікарня №6» Дніпровської міської ради.

25.02.2020 р. Міністерством охорони здоров’я України було видано Наказ № 552 «Про затвердження та впровадження стандартів медичної допомоги при коронавірусній хворобі 2019 (COVID-19)». Особи, підозрювані щодо інфікування на коронавірус, повинні перевірятися шляхом лабораторного тестування матеріалу з дихальних шляхів згідно з доданою інструкцією, тоді як основною рекомендацією для лікарів, котрі знаходяться у групі професійного ризику, є належна обробка рук та використання захисних рукавичок і масок.

20 лютого 2020 р. на кафедрі внутрішньої медицини 1 на базі КНП «Міська клінічна лікарня №6» Дніпровської міської ради пройшло чергове засідання «школи клініциста», на якому асистент кафедри, к. мед. н. Строчка Олена Борисівна доповіла матеріали клінічного випадку хворого на апластичну анемію – аутоімунне захворювання, при якому реакція Т-лімфоцитів скерована проти стовбурових гемопоетичних клітин. Дефіцит кісткового мозку, який виникає внаслідок його гіпоплазії або аплазії, призводить до панцитопенії (тобто різкого зменшення усіх трьох видів клітин крові: еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів). Хворі з підозрою на цю патологію потребують негайного обстеження у гематолога, тоді як загальновживані скринінгові методи обстеження, у тому числі гастро- та колоноскопія, можуть бути не тільки малоінформативними, але й небезпечними через високий ризик кровотечі.

Завідувачем кафедри, д. мед. н., професором Конопкіною Людмилою Іванівною, викладачами, а також медичним директором лікарні Подвігіною Тетяною Володимирівною, заступником медичного директора Руденко Лесею Григорівною та лікарями лікувально-профілактичного закладу висловлено велику подяку доповідачеві за інформативну й цікаву доповідь.

30 січня 2020 р. на кафедрі внутрішньої медицини 1 на базі Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №6» Дніпровської міської ради пройшло чергове засідання «школи клініциста», на якому завідувач неврологічного відділення Петулько В.Г. доповів про клінічний випадок хворого з міастенією. Представлені матеріали викликали неабияку зацікавленість. Міастенія –нервово-м'язовий розлад аутоімунного походження, який пов'язаний з ушкодженням ацетилхолінових рецепторів постсинаптичної мембрани поперечно-смугастих м'язів специфічними комплементфіксуючими антитілами та характеризується патологічною слабкістю і стомлюваністю скелетних м'язів,. Це тяжке захворювання, яке не завжди легко верифікується, при цьому несвоєчасне або неправильне лікування може призвести до ранньої інвалідизації і навіть гибелі хворого. Саме тому Вітольдом Григоровичем на прикладі даного хворого було представлено критерії постановки цього діагнозу та наголошено на необхідності постійного прийому препаратів базисного лікування задля уникнення так званих кризів, тобто вкрай тяжкого погіршення стану хворих.

Присутні висловили подяку доповідачеві за інформативну й цікаву доповідь. У дискусії прийняли участь завідувач кафедри, д. мед. н., професор Конопкіна Людмила Іванівна, медичний директор лікарні Подвігіна Тетяна Володимирівна, лікарі-невропатологи, співробітники інших підрозділів.

Цієї зими одразу двом асистентам кафедри внутрішньої медицини 1 – Губі Юлії Василівні та Кравченко Наталії Костянтинівні – Американо-Австрійським фондом та Відкритим медичним інститутом була надана можливість прийняти участь у черговому щорічному семінарі з пульмонології, який проходив з 13 по 19 січня 2020 р. у м.Зальцбург (Австрія). Загалом у ньому брали участь близько 30 спеціалістів у області захворювань легень з різних країн Європи, Азії та Африки, а особливий інтерес представило інтернаціональне обговорення проблем пульмоноголії не тільки у лекційній аудиторії, а й під час неформальних бесід з експертами у цій галузі.

Крім того, Наталя Костянтинівна з отримала нагороду за найкраще представлений клінічний випадок, з чим ми її щиро вітаємо!

16 січня в рамках чергового засідання «школи клініциста» на базі Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №6» Дніпровської міської ради завідувачем кафедри внутрішньої медицини 1, д.мед.н. професором Конопкіною Л.І. було представлено рідкісний випадок хворої із сидероахрестичною анемією, яка супроводжуваласьвторинним гемохроматозом на тлі частих переливань крові.

Клінічний випадок, представлений Людмилою Іванівною, викликав надзвичайний інтерес та викликав залучення до дискусії співробітників кафедри та лікарів різних служб клініки.

13 лютого 2020 р. на кафедрі внутрішньої медицини 1 на базі КНП «Міська клінічна лікарня №6» Дніпровської міської ради пройшло чергове засідання «школи клініциста», на якому асистент кафедри, к. мед. н. Коваль Дар’я Сергіївна доповіла основні положення Рекомендацій з ведення пацієнтів із гастропатією, спричиненою нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП) (Міжнародний консенсус «ICON-G»).

Застосування НПЗП, незалежно від способу їх введення, пов’язане з високим ризиком розвитку гастропатії. До найбільш поширених факторів ризику розвитку НПЗП-індукованої гастропатії належать вік (понад 60 років), виразкова хвороба в анамнезі, супутній прийом аспірину, інших НПЗП, системних кортикостероїдів, антикоагулянтів/антитромбоцитарних засобів і селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну. Саме тому особливо підвищений ризик мають хворі на неврологічні та ревматологічні захворювання при тривалому прийомі НПЗП, особливо у високих дозах.

Слід пам’ятати, що комбінована терапія із застосуванням інгібіторів протонної помпи (ІПП) є найкращою профілактикою розвитку НПЗП-індукованої гастропатії, причому пацієнтам, які вживають НПЗП тривалий час (більше 30 днів), призначати ІПП слід у подвійній дозі.

Завідувачем кафедри, д. мед. н., професором Конопкіною Людмилою Іванівною, викладачами, а також медичним директором лікарні Подвігіною Тетяною Володимирівною, заступником медичного директора Руденко Лесею Григорівною та лікарями лікувально-профілактичного закладу висловлено велику подяку доповідачеві за інформативну й цікаву доповідь.

06.02.2020 р. доцентом кафедри внутрішньої медицини 1, к. мед. н. Бєлослудцевою К.О. під час чергового засідання «школи клініциста» було продовжено обговорення проблем діагностики та лікування пневмонії. Особливо актуальним це питання виявилось зараз, коли епідемія грипу вже настала і поширюється, а також є загроза появи хворих з гострим ураженням легень на фоні коронавірусу. Саме тому Ксенією Олегівною було нагадано про деякі клінічні особливості пневмоній, викликаних різними агентами, представлені критерії діагностики гострого респіраторного дистрес-синдрому та наголошено на необхідності дотримання рекомендованих схем антибактеріальної терапії на усіх етапах ведення хворого на пневмонію.

«Не хлібом єдиним живе людина!» – так ми говоримо, коли хочемо нагадати собі або іншим, що у людини є не тільки робота, навчання та інші громадські обов’язки, направлені на матеріальні блага, але й духовні потреби, жага до розширення кругозору, пізнання національних надбань. Саме з цих слів почала свою доповідь завідувач кафедри внутрішньої медицини 1, д. мед. н., професор Людмила Іванівна Конопкіна під час «виховної годинки», що проходила 21 грудня 2019 р. на базі Шостої міської лікарні і була присвячена обрядовим пісням України. Виявляється, що «колядка» й «щедрівка» – це дві абсолютно різні речі, що присвячені різним святковим подіям й виконуються у різні дні. А прекрасно відома в Україні і в усьому світі різдвяна пісенька «Щедрик» - це українська народна пісня, що отримала всесвітню популярність в музичній обробці Миколи Леонтовича. Зараз вона є невід'ємних символів Різдва і звучить по всьому світі у святкові дні під назвою “Carol of the Bells”. Дякуємо Людмилі Іванівні, що під час робочої суботи вона занурила нас в святкову атмосферу, подарувала казкові емоції та поділилася такими незвичними «цікавинками» з історії рідної України!

Колектив кафедри внутрішньої медицини 1 щиро вітає усіх співробітників та студентів з наступаючими святами! Бажаємо миру та злагоди, натхнення та усіляких успіхів, а також здоров’я та добробуту! З Новим роком та Різдвом Христовим!

19 грудня 2019 р. на кафедрі внутрішньої медицини 1 на базі Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №6» Дніпровської міської ради пройшло чергове засідання «школи клініциста», на яке була запрошена доцент кафедри неврології ДЗ «ДМА», к. мед. н. Юдіна Тетяна Вікторівна. Вона присвятила свою доповідь дуже актуальній проблемі, з якою стикається лікар будь-якої спеціальності, – полінейропатіям.

Полінейропатія – дифузне множинне ураження периферичних нервів. Основними причинами цього стану є цукровий діабет, дія токсичних речовин, зокрема алкоголю, інтоксикації на тлі інфекційних захворювань, зокрема при герпесі, дифтерії, ВІЛ. Токсичні полінейпропатії складають близько 25% усіх полінейропатій. До розвитку полінейропатій призводять також дефіцит вітамінів групи В, спадкові захворювання нервової системи та хвороби сполучної тканини.

Проблема діагностики й корекції полінейропатій – надзвичайно актуальна та розповсюджена, а доповідь Тетяни Вікторовни зацікавила кожного. Особливо жваву дискусію викликав клінічний випадок хворого на ботулізм, основними проявами якого є офтальмоплегічний та бульбарний синдроми. Ми вдячні за можливість оновити свої знання з неврологічних проблем та сподіваємось на наступні зустрічі!

19 грудня 2019 року на базі Шостої міської клінічної лікарні відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка для вітчизняних студентів у дуже незвичному форматі гри «Що? Де? Коли?». П’ять команд студентів-гуртківці І медичного факультету зійшлися у інтелектуальній боротьбі, під час якої вони відповідали на дуже незвичні та цікаві запитання з історії медицини, різних розділів терапії, робили розшифровку електрокардіограм та рентгенограм грудної порожнини. Боротьба за перше місце видалася жаркою. Після короткої дискусії капітани команд мали швидко прийняти єдине вірне рішення та оголосити його. За більшістю кількості балів перше місце посіла команда «Собаки Павлова», втім переможцями є усі учасники, бо коли у тебе є палка любов до медицини, жага нових знань та прагнення здорового авантюризму – це вже велика перемога над собою! Завідувач кафедри, д. мед. н., професор Людмила Іванівна Конопкіна урочисто привітала усіх гуртківців, поздоровила їх зі святом Святого Миколая, побажала натхнення й втілення мрій та відзначила солодкими подарунками. Дякуємо нашим студентам та викладачам за цей цікавий і корисний захід! Окремо завдячуємо керівнику студентського наукового гуртка нашої кафедри к.мед.н. Саніній Наталії Анатоліївні за незвичний формат і святкову атмосферу.

Більш детальну інформацію щодо учасників заходу шукайте на сайті ДЗ «ДМА». Фотоматеріали заходу розташовані за посиланням

05 грудня 2019 р. на кафедрі внутрішньої медицини 1 на базі КНП «Міська клінічна лікарня №6» Дніпровської міської ради в рамках «школи клініциста» доцентом кафедри, к. мед.н. Бєлослудцевою Ксенію Олегівною було ознайомлено молодих лікарів з технікою виконання та методикою розшифровки тесту дифузійної здатності легень (DLCO-тесту). Клініцисти застосовують методику визначення дифузії легень для діагностики порушень газообміну між альвеолярним повітрям і кров’ю легеневих капілярів.

Вона ґрунтується на високій поглинальній здатності еритроцитів щодо окису вуглецю (СО) з вимірюванням різниці парціального тиску СО у повітрі, що вдихається та видихається. Дифузійна здатність легень особливо знижена у хворих на інтерстиціальні захворювання та демонструє істинну потребу хворих у довготривалій кисневій терапії. На базі КНП «Міська клінічна лікарня №6» Дніпровської міської ради співробітниками кафедри постійно ведеться робота з диференціальної діагностики та лікування інтерстиціальних захворювань легень, зокрема ідіопатичного легеневого фіброзу

12 грудня 2019 р. на кафедрі внутрішньої медицини 1 на базі КНП «Міська клінічна лікарня №6» Дніпровської міської ради пройшло чергове засідання «школи клініциста», на якому асистент кафедри, к. мед. н. Саніна Наталія Анатоліївна доповіла матеріали дуже незвичного клінічного випадку хворого на туберозний склероз (хворобу Бурневілля) – рідкісне генетичне захворювання, при якому у багатьох органах і тканинах утворюються доброякісні пухлини. Полісистемний характер порушень при цьому захворюванні породжує широкий спектр симптомів: пошкодження мозку можуть викликати епілепсію, зниження інтелекту, ураження внутрішніх органів (нирок, серця, легень). Характерними є новоутворення шкіри обличчя і очного дна.

Завідувачем кафедри, д. мед. н., професором Конопкіною Людмилою Іванівною, викладачами, а також медичним директором лікарні Подвігіною Тетяною Володимирівною, заступником медичного директора Руденко Лесею Григорівною та лікарями лікувально-профілактичного закладу висловлено велику подяку доповідачеві за інформативну й цікаву доповідь.

На грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) в Україні щорічно хворіє від 10 до 25 % населення. Практично усі епідемії грипу супроводжуються розвитком ускладнень у вигляді пневмоній, синуситів, отитів, менінгітів, гострої серцево-судинної патології, що призводить до підвищення смертності, особливо у групах ризику. Це стосується і вагітних, оскільки у них частіше діагностують тяжкі та ускладнені форми грипу, пневмонії.

Саме у зв’язку з актуальністю цих питань 05 грудня 2019 р. на кафедрі внутрішньої медицини 1 на базі КНП «Міська клінічна лікарня №6» Дніпровської міської ради пройшло чергове засідання «школи клініциста», на якому асистент кафедри, к. мед. н. Гарагуля Ганна Андріївна доповіла про декілька клінічних випадків, які стосувались вагітних, хворих на респіраторні інфекційні захворювання. Представлені матеріали викликали зацікавленість аудиторії.

Слід зазначити, що жінки під час вагітності більш схильні до інфекції, у них частіше реєструють тяжкі та ускладнені форми. Під впливом інфекції різко знижується стійкість організму вагітної, порушуються функції ендокринної та імунної систем, що сприяє активізації латентних захворювань, може стати причиною фетопатій або навіть загибелі плода. Саме тому вагітних з респіраторними інфекціями слід негайно госпіталізувати, а препарати для їх лікування повинні мати мінімальний ембріотоксичний ефект.

28 листопада 2019 р. на кафедрі внутрішньої медицини 1 на базі Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №6» Дніпровської міської ради пройшло чергове засідання «школи клініциста», на якому завідувач терапевтичним відділенням Матикіна Наталя Миколаївна доповіла про клінічний випадок хворого на лихоманку неясного ґенезу. Представлені матеріали викликали неабияку зацікавленість, особливо своєю розв’язкою. Визначення терміну «лихоманка неясного ґенезу» відбувалося протягом багатьох десятиріч. Уперше в 1961 р. його описали американські лікарі Р. Петерсдорф і П. Бісон. За їх визначенням, лихоманка неясного ґенезу – це реєстрація температури тіла 38,3°C або вище декілька разів протягом більше ніж 3 тижнів та неможливість з’ясування причини під час тижневого обстеження пацієнта в умовах лікарні. Таке визначення лихоманки неясного ґенезу застосовувалося протягом наступних 30 років. Розвиток медичних технологій, удосконалення інструментальних та лабораторних діагностичних методик, а також поява великої кількості хворих з імунодефіцитами стали підґрунтям того, що у 1991 р. науковці Дьюрак та Стріт виділили 4 підгрупи лихоманки неясного ґенезу: класичну, нозокоміальну, нейтропенічну та ВІЛ-асоційовану. Не слід також забувати по необхідність виключення симуляції та агравації лихоманки з боку хворого.

Саме тому Наталією Миколаївною на прикладі даного хворого було представлено чіткий алгоритм диференційної діагностики та продемонстровано, що успіх ведення хворих на цю патологію полягає у злагодженій роботі лікарів різних спеціальностей та медичних сестер, у обов’язки яких входить вимірювання та реєстрація температури хворого.

Представлені матеріали викликали жваве обговорення. Завідувачем кафедри, д. мед. н., професором Конопкіною Людмилою Іванівною, медичним директором лікарні Подвігіною Тетяною Володимирівною, заступником медичного директора Руденко Лесею Григорівною та завідувачем консультативно-діагностичного відділення Сутиріною Іриною Григорівною наголошено на необхідності об’єктивізації термометрії хворих.

Атеросклеротичні серцево-судинні захворювання охоплюють ішемічну хворобу серця, цереброваскулярні захворювання та патології периферичних артерій. Результати нещодавніх досліджень свідчать, що частота госпіталізованих хворих із серцевою недостатністю у 2 рази вища серед пацієнтів з цукровим діабетом (ЦД) порівняно з пацієнтами без ЦД.

Саме тому 14 листопада 2019 р. в рамках чергового засідання «школи клініциста» доцентом кафедри внутрішньої медицини 1, к.мед.н. Черкасовою Ольгою Григорівною було представлено останні національні та міжнародні рекомендації з ведення хворих на серцево-судинну патологію, зокрема останні рекомендації Європейського товариства кардіологів (European Society of Cardiology) та Європейського товариства атеросклерозу (European Atherosclerosis Society) 2019 року, а також та нові рекомендації Американської асоціації діабету (American Diabetes Association) 2019 року (Cardiovascular Disease and Risk Management: Standards of Medical Care in Diabetes). Огляд рекомендацій було підкріплено наданням клінічного випадку пацієнта, що викликав неабияку зацікавленість.

На доповіді були присутні лікарі відділень терапевтичного профілю, співробітники кафедри внутрішньої медицини 1, клінічні ординатори. Присутні висловили подяку доповідачу за інформативну та цікаву доповідь.

07.11.19 р. в рамках чергового засідання «школи клініциста» завідувачем кафедри внутрішньої медицини 1, д. мед. н. професором Конопкіною Людмилою Іванівною було представлено клінічний випадок хворого на тяжку перніціозну анемію та обговорено труднощі диференціальної діагностики анемічного синдрому.

Нею було представлено сучасні методи діагностики та наголошено, що запорукою успішного лікування пацієнтів на цю патологію є своєчасне виявлення та міждисциплінарний підхід.

Інгаляційна терапія – це один з найдавніших методів лікування. Небулайзер (від лат. nebulo – туман, хмарина) – це пристрій для генерації аерозолю, що містить дрібнодисперсні частки. Сьогодні в основу небулайзерної терапії покладена сучасна технологія, яка успішно застосовується в усьому світі та підвищує ефективність лікування багатьох захворювань. Основним правилам та засобам для небулайзерної терапії було присвячено чергове засідання «школи клініциста» на базі Шостої міської клінічної лікарні, що проходило 31.10.2019 р. Напередодні сезонного спалаху загострень хронічних бронхообструктивних захворювань доповідь виявилась дуже корисною, що було відмічено медичним директором лікарні Подвігіною Тетяною Володимирівною, завідувачами відділень, лікарями-ординаторами та співробітниками кафедри.

24 жовтня 2019 р. на кафедрі внутрішньої медицини 1 на базі Комунального закладу «Міська клінічна лікарня №6» Дніпровської міської ради пройшло чергове засідання «школи клініциста», на якому лікар-ревматолог Слобода П.Є. доповів про клінічний випадок хворого на ревматоїдний артрит. Представлені матеріали викликали неабияку зацікавленість. Ревматоїдний артрит – тяжке захворювання, воно не завжди легко верифікується, при цьому несвоєчасне або неправильне лікування може призвести до ранньої інвалідизації хворих. Саме тому Павлом Євгеновичем на прикладі даного хворого було представлено чіткі критерії постановки діагнозу та продемонстровано, що успіх ведення хворих на цю патологію полягає у злагодженій роботі лікарів та спеціалістів суміжних спеціальностей.

Присутні висловили подяку доповідачу за інформативну та цікаву доповідь. У дискусії прийняли участь завідувач кафедри, д. мед. н., професор Конопкіна Людмила Іванівна, медичний директор лікарні Подвігіна Тетяна Володимирівна, завідувач ревматологічним відділенням Бендецька Рима Юхимівна, лікарі рентгенологічного відділення, співробітники кафедри.

Щотижневі засідання «школи клініциста», що проводяться співробітниками кафедри внутрішньої медицини 1 сумісно з лікарями відділень терапевтичного профілю та суміжних служб Комунального закладу «Міська клінічна лікарня №6» Дніпровської міської ради вже стали традиційними. Цього четверга, 17 жовтня 2019 р., така зустріч набула незвичного формату у вигляді дискусійного клубу. Аспірантом кафедри Крихтіною Марією Андріївною були представлені матеріали клінічного випадку хворого на тяжку негоспітальну пневмонію. А завідувач кафедри, д. мед. н., професор Конопкіна Людмила Іванівна залучала до активного обговорення питань щодо діагностичних та лікувальних заходів цього пацієнта співробітників лікарні та кафедри. Нею наголошено на труднощах постановки діагнозу тяжкої пневмонії, а також на необхідності дотримання стандартів ведення пацієнтів на цю патологію. Активну участь у дискусії прийняли медичний директор лікарні Подвігіна Тетяна Володимирівна, завідувач консультативно-діагностичного центру Сутиріна Ірина Григорівна, завідувачі відділень, лікарі-ординатори, лікарі-лаборанти, лікарі патологоанатомічного та рентгенологічного відділень, співробітники кафедри. Обговорення виявилось дуже жвавим, а зустріч – інформативною та корисною.

СПІВРОБІТНИКИ КАФЕДРИ ВНУТРІШНЬОЇ МЕДИЦИНИ 1 – УЧАСНИКИ 29-ГО МІЖНАРОДНОГО КОНГРЕСУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО РЕСПІРАТОРНОГО ТОВАРИСТВА

Основним напрямом кафедри внутрішньої медицини 1 ДЗ «ДМА» є ведення та наукове дослідження респіраторних захворювань. Саме тому щорічне відвідування конгресу Європейського респіраторного товариства є дуже важливим, актуальним та корисним. Цього року співробітниками кафедри (ректором ДЗ «ДМА», член-кореспондентом НАМН України, д. мед. н., професором Перцевою Т. О.; завідувачем кафедри, д. мед. н., професором Конопкіною Л. І., доцентом, к.мед.н. Бєлослудцевою; аспірантом Крихтіною М. А.) було представлено 9 доповідей за результатами власних досліджень, співавторами яких були також й інші колеги-пульмонологи з кафедри внутрішньої медицини 1 (доценти, к.мед.н. Кірєєва Т.В., Мироненко О.В., Фесенко О.В., Ботвінікова Л.А.; асистенти, к.мед.н. Басіна Б. О., Коваль Д. М., аспірант Бабенко А. А.). Роботи були присвячені веденню хворих на хронічне обструктивне захворювання та негоспітальну пневмонію та достатньо високо оцінені колегами з різних країн.

Крім того, робота наших науковців Бєлослудцевої К.О. та Крихтіної М.А. (під керівництвом член-кореспондента НАМН України, д. мед. н., професора Перцевої Т. О.), яка була присвячена тромбоутворенню при пневмонії, була відзначена грантом Європейського респіраторного товариства для молодих вчених.

Чергове засідання «школи клініциста» на базі Шостої міської клінічної лікарні відбулось 20 вересня 2019 року. Цього разу доцентом кафедри внутрішньої медицини 1, к.мед.н. Мироненко О.В. було представлено інформацію щодо профілактики грипу. Напередодні сезонного спалаху, що очікується цієї зими у нашому регіоні, доповідь виявилась дуже актуальною та викликала жваву дискусію. Щороку зростає кількість медичних працівників з тяжкими форми цього захворювання. Бережіть себе та своїх пацієнтів, робіть щеплення собі та пропагуйте профілактичні заходи серед аселення!

19.09.2019 доцентом кафедри внутрішньої медицини 1, к.мед.н. Бєлослудцевою К.О. під час чергового засідання «школи клініциста» на базі Міської клінічної лікарні №6 було порушено дуже незвичайне питання – проблеми діагностики та лікування респіраторних захворювань серед медичних працівників. До дискусії жваво долучилися лікарі та співробітники кафедри.

Не менш актуальною виявилась тема другого у цьому учбовому році засідання «школи клініциста» на базі Шостої міської клінічної лікарні. Воно проходило 12.09.2019 та було присвячено сучасним засобам лікування вірусного гепатиту С. На сьогодні в Україні зареєстрований інноваційний препарат для лікування хронічної форми гепатиту С, що мають дуже виразну противірусну дію і здатні ефективно боротися з цим захворюванням.

05 вересня на базі Шостої міської клінічної лікарні відбулось чергове засідання «школи клініциста». Цього разу йшлось про шкоду куріння та засоби, які допомагають кинути курити. У деяких випадках у процесі припинення куріння використовують спеціальні безнікотинові медичні препарати, які, завдяки впливу на певні відділи головного мозку, подавляють рівень задоволення від сигарет та знижують і полегшують синдром відміни. Припинення куріння є сприятливим для здоров’я будь-якого курця та людей, які його оточують. Відмова від паління та інших форм вживання тютюну дає величезний оздоровчий ефект для організму. Тому припинення куріння – це не лише питання профілактики, його необхідно розглядати як одне з призначень пацієнту під час лікування будь-яких захворювань та проведення реабілітації.

Дуже оригінальною, втім не менш актуальною, виявилась тема останнього у цьому учбовому році засідання «школи клініциста» на базі Шостої міської клінічної лікарні. Воно проходило 13.06.2019 та було присвячено гострим аортальним синдромам – невідкладним станам зі схожою клінічною картиною, які поя'язані з хворобою аорти. Матеріали були підготовлені і представлені доцентом кафедри к.мед.н. Фесенком О.В.