НОВИНИ

До уваги студентів! Розпочав роботу сайт тестування за базою КРОК-2, на якому можно пройти підготовку до підсумкового тестування нприкінці модулю та тематичних блоків. Посилання: http://kafedra.bbukva.net/

QR-код для входу на сторінку тестування:


СПІВРОБІТНИКИ КАФЕДРИ ВНУТРІШНЬОЇ МЕДИЦИНИ 1 – УЧАСНИКИ 29-ГО МІЖНАРОДНОГО КОНГРЕСУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО РЕСПІРАТОРНОГО ТОВАРИСТВА

Основним напрямом кафедри внутрішньої медицини 1 ДЗ «ДМА» є ведення та наукове дослідження респіраторних захворювань. Саме тому щорічне відвідування конгресу Європейського респіраторного товариства є дуже важливим, актуальним та корисним. Цього року співробітниками кафедри (ректором ДЗ «ДМА», член-кореспондентом НАМН України, д. мед. н., професором Перцевою Т. О.; завідувачем кафедри, д. мед. н., професором Конопкіною Л. І., доцентом, к.мед.н. Бєлослудцевою; аспірантом Крихтіною М. А.) було представлено 9 доповідей за результатами власних досліджень, співавторами яких були також й інші колеги-пульмонологи з кафедри внутрішньої медицини 1 (доценти, к.мед.н. Кірєєва Т.В., Мироненко О.В., Фесенко О.В., Ботвінікова Л.А.; асистенти, к.мед.н. Басіна Б. О., Коваль Д. М., аспірант Бабенко А. А.). Роботи були присвячені веденню хворих на хронічне обструктивне захворювання та негоспітальну пневмонію та достатньо високо оцінені колегами з різних країн.

Крім того, робота наших науковців Бєлослудцевої К.О. та Крихтіної М.А. (під керівництвом член-кореспондента НАМН України, д. мед. н., професора Перцевої Т. О.), яка була присвячена тромбоутворенню при пневмонії, була відзначена грантом Європейського респіраторного товариства для молодих вчених.

Чергове засідання «школи клініциста» на базі Шостої міської клінічної лікарні відбулось 20 вересня 2019 року. Цього разу доцентом кафедри внутрішньої медицини 1, к.мед.н. Мироненко О.В. було представлено інформацію щодо профілактики грипу. Напередодні сезонного спалаху, що очікується цієї зими у нашому регіоні, доповідь виявилась дуже актуальною та викликала жваву дискусію. Щороку зростає кількість медичних працівників з тяжкими форми цього захворювання. Бережіть себе та своїх пацієнтів, робіть щеплення собі та пропагуйте профілактичні заходи серед аселення!

19.09.2019 доцентом кафедри внутрішньої медицини 1, к.мед.н. Бєлослудцевою К.О. під час чергового засідання «школи клініциста» на базі Міської клінічної лікарні №6 було порушено дуже незвичайне питання – проблеми діагностики та лікування респіраторних захворювань серед медичних працівників. До дискусії жваво долучилися лікарі та співробітники кафедри.

Не менш актуальною виявилась тема другого у цьому учбовому році засідання «школи клініциста» на базі Шостої міської клінічної лікарні. Воно проходило 12.09.2019 та було присвячено сучасним засобам лікування вірусного гепатиту С. На сьогодні в Україні зареєстрований інноваційний препарат для лікування хронічної форми гепатиту С, що мають дуже виразну противірусну дію і здатні ефективно боротися з цим захворюванням.

05 вересня на базі Шостої міської клінічної лікарні відбулось чергове засідання «школи клініциста». Цього разу йшлось про шкоду куріння та засоби, які допомагають кинути курити. У деяких випадках у процесі припинення куріння використовують спеціальні безнікотинові медичні препарати, які, завдяки впливу на певні відділи головного мозку, подавляють рівень задоволення від сигарет та знижують і полегшують синдром відміни. Припинення куріння є сприятливим для здоров’я будь-якого курця та людей, які його оточують. Відмова від паління та інших форм вживання тютюну дає величезний оздоровчий ефект для організму. Тому припинення куріння – це не лише питання профілактики, його необхідно розглядати як одне з призначень пацієнту під час лікування будь-яких захворювань та проведення реабілітації.

Дуже оригінальною, втім не менш актуальною, виявилась тема останнього у цьому учбовому році засідання «школи клініциста» на базі Шостої міської клінічної лікарні. Воно проходило 13.06.2019 та було присвячено гострим аортальним синдромам – невідкладним станам зі схожою клінічною картиною, які поя'язані з хворобою аорти. Матеріали були підготовлені і представлені доцентом кафедри к.мед.н. Фесенком О.В.

06 червня співробітниками кафедри внутрішньої медицини 1 було проведено виховний захід зі студентами першого медичного факультету – відвідування музею «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні». Цей музей у нашому місті – третій у світі за величиною меморіальний комплекс, присвячений Голокосту. Музей розташувався на трьох поверхах центру «Менора» і складається з чотирьох основних залів. Загальна площа експозиції становить близько 3 тис. кв. м. Захід виявився дуже пізнавальним не тільки для студентів, але і викладачів, тому що даний музей цікавий своєю оригінальністю, наповненістю, своїм нестандартним підходом до розповіді історичних фактів.


30.05.2019 та 06.06.2019 асистентом кафедри внутрішньої медицини 1, к.мед.н. Бєлослудцевою К.О. під час чергових засідань «школи клініциста» було продовжено обговорення проблем діагностики та лікування пневмонії.

З нагоди всесвітнього Дня без тютюну на базі міської лікарні № 16 студенти Ⅳ курсу першого медичного факультету підготували серію бесід антисмокінгового спрямування для хворих пульмонологічного та терапевтичного відділень, які курять.

У своїй доповіді майбутні лікарі показали який руйнівний вплив ця згубна звичка має на всі органи і системи та наголосили, що кинути курити можливо на будь-якому етапі життя людини. Пацієнти з інтересом прослухали надану інформацію та задавали багато питань стосовно способів відмови від куріння. На запитання «Чи ви самі курите?» - студенти впевнено відповіли «Ні!».

Щиро вітаємо

КОВАЛЬ

ДАР’Ю СЕРГІЇВНУ

з захистом дисертаційної роботи на здобуття з наукового ступеню кандидата медичних наук

Колектив кафедри висловлює привітання асистенту кафедри Дар’ї Сергіївні з блискучим захистом та бажаємо успішного втілення усіх творчих і наукових задумів, наснаги у професійному зростанні та скорішого присудження наукового ступеня кандидата медичних наук!

20 травня на базі Шостої міської клінічної лікарні завучем кафедри, доцентом Мироненко Оленою Валеріївною було проведено чергове засідання студентського наукового товариства для вітчизняних студентів, присвячене техніці реєстрації та аналізу електрокардіограми. Цей цікавий майстер-клас був дуже корисним та цікавим для наших майбутніх лікарів!ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

Щирі вітання усього колективу асистенту кафедри к.мед.н. Басіній Б.О., під керівництвом якої студентом 5 курсу Коротєю М. було отримано гідну перемогу у конкурсі стендових доповідей студентських наукових робіт, що проходив 15 травня під час міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання внутрішньої медицини». Бажаємо не зупинятись на досягнутому! Хай щастить!

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

Колектив кафедри щиро вітає наших співробітників асистента кафедри к.мед.н. Бєлослудцеву К.О. і аспіранта кафедри Крихтіну М.А. з перемогою у конкурсі стендових доповідей молодих вчених, що проходив 15 травня під час міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання внутрішньої медицини». Бажаємо успіхів у майбутніх наукових дослідженнях!

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ !

На кафедрі відбулась урочиста подія – асистент к.мед.н. Бєлослудцева К.О. відзначена Премією Дніпропетровської обласної ради як переможець конкурсу у категорії «Досягнення в науковій та педагогічній діяльності». Ми вдячні усім колегам та знайомим, хто підтримав Ксенію Олегівну під час цих нелегких конкурсних перегонів, та бажаємо усім учасникам наснаги й майбутніх перемог!

26 квітня на базі Шостої міської клінічної лікарні відбулось чергове засідання студентського наукового товариства для вітчизняних студентів, присвячене використанню комп’ютерної діагностики при різних захворюваннях легень. Були представлені досягнення сучасних технологій для діагностики рідкісних й розповсюджених легеневих нозологій. Дякуємо нашим студентам та викладачам за цей цікавий і корисний захід!

25 квітня на базі Шостої міської клінічної лікарні відбулось чергове засідання студентського наукового товариства із залученням англомовних студентів, присвячене інтерстиціальним захворюванням легень. Цікаві доповіді, рідкісні клінічні випадки, жвава дискусія. Дякуємо нашим студентам та викладачам за цей цікавий і корисний захід!

18 квітня 2019 року на базі Шостої міської лікарні відбулось чергове засідання «школи клініциста». Доцентом кафедри внутрішньої медицини 1, к.мед.н. Ботвінніковою Л.А. було представлено клінічний випадок хворого з інтерстиціальним захворюванням легень на фоні ревматологічної патології. В обговоренні прийняли участь лікарі ревматологічного відділення та рентгенологічної служби лікарні.

04 квітня на базі Шостої міської клінічної лікарні відбулось чергове засідання «школи клініциста», що регулярно проводиться співробітниками кафедри внутрішньої медицини 1. Цього разу доцентом к.мед.н. Мироненко О.В. було представлено декілька клінічних випадків хворих на кашель. Кашель — частий симптом у практиці лікарів, втім він далеко не завжди вказує на пульмонологічну проблему. Для виявлення причини кашлю слід керуватись представленими алгоритмами діагностики.

Майже щодня ми стикаємось з веденням хворих на хронічну анемію. Сучасні регламентуючі документи, показання до консультації гематолога, необхідність гемотрансфузій та найінформативніші діагностичні маркери – усі ці питання були обговоренні 14.03.19 під час чергового засідання «школи клініциста» на базі Шостої міської клінічної лікарні. Матеріали були підготовлені і представлені доцентом кафедри к.мед.н. Фесенком О.В.

В рамках чергового засідання «школи клініциста» 21.02.19 обговорювались проблеми диференціальної діагностики туберкульозу легень. Завідуючою кафедрою внуьрішньої медицини 1, д.мед.н. професором Конопкіною було представлено клінічний випадок хворого з випадком інвазивного аспергільозу на фоні туберкульозного процесу легень. Запорукою вдалого лікування цієї небезпечної хвороби є своєчасне виявлення та тісна співпраця з фтизіатричною службою.