Колектив кафедри

Конопкіна Людмила Іванівна

завідувач кафедри

доктор медичних наук, професор, лікар вищої категорії, пульмонолог

Тема кандидатської дисертації: «Вільнорадикальне окислення ліпідів та його корекція при цукровому діабеті у вагітних», 1993 р.

Тема докторської дисертації: «Хронічне обструктивне захворювання легень: роль запалення, діагностика та лікування», 2012 р.

Член Європейського респіраторного товариства, Українського товариства фтизіатрів та пульмонологів, Міжрегіональної асоціації клінічної мікробіології та антимікробної хіміотерапії.Лауреат Срібних та Бронзових грантів Європейського респіраторного товариства.

Перцева Тетяна Олексіївна

професор кафедри

Заслужений працівник народної освіти України, Відмінник охорони здоров’я України, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, ректор Державного закладу «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України», член ВАК України, голова Дніпропетровського обласного товариства терапевтів, член Українського товариства фтизіатрів та пульмонологів, Українського товариства алергологів, секретар клінічної групи Європейського респіраторного товариства та національний делегат від України, член редакційних рад і колегій 7 фахових журналів.

Тема кандидатської дисертації: «Гемосорбция в комплексном лечении больных тяжелой формой инфекционной бронхиальной астмы и астматическим статусом», 1984 р. Тема докторської дисертації: «Клинико-диагностические и терапевтические аспекты пораження эритроцитарных мембран у больных хроническим бронхитом по мере нарастания дыхательной недостаточности», 1992 р.

Мироненко Олена Валеріївна,

доцент кафедри, відповідальна за навчальний процес,

к. мед. н., магістр медицини, лікар вищої категорії, терапевт, пульмонолог

Дисертація за темою «Діагностика та корекція дисфункції дихальних м'язів у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень», 2006. Заплановано докторську дисертацію.

Член Українського, Європейського респіраторного товариства (з 2005 р. по теперішній час), Міжрегіональної асоціації з клінічної мікробіології та антиінфекційної хіміотерапії (з 2006 р. по теперішній час), Російського респіраторного товариства (з 2009 р. по теперішній час). Лауреат срібних та бронзових грантів Європейського респіраторного товариства (2005, 2006, 2009 рр.); призер премії ДМА ім. Дзяка В.М. (2006), премії Кабінету міністрів України за особливі досягнення у розбудові України у номінації «За наукові досягнення» (2011).

Богацька Катерина Євгенівна

К. мед. н., доцент, лікар вищої категорії, пульмонолог, кардіолог

Тема кандидатської дисертації: «Клініко-інструментальна діагностика гіпертонічних кризів», 1983 р

Кіреєва Тетяна Володимирівна

Доцент, к. мед. н., лікар вищої категорії, пульмонолог, відповідальна за лікувальну роботу, головний міський пульмонолог.

Тема дисертації: «Особенности функции внешнего дыхания у больных хроническим бронхитом и бронхиальной астмой в сочетании с желудочно-пищеводным рефлюксом», 1996.

Черкасова Ольга Григорівна

Доцент, к. мед. н., лікар вищої категорії, кардіолог, відповідальна за роботу кафедри на базі МКЛ №9, відповідальна за проведення виробничої практики.

Член Апробаційної ради за спеціальністю «кардіологія».

Тема дисертації: «Особливості перебігу інфаркту міокарда при використнні перфторану» 14.01.11- кардіологія Харківський державний медичний університет, 1999.

Фесенко Олександр Володимирович

Доцент кафедри, к. мед. н., лікар другої категорії, кардіолог.

Відповідальний за роботу з лікарями-інтернами

Тема дисертації: «Діагностика та лікування ішемічної хвороби серця з діастолічною дисфункцією міокарда у хворих хронічним обструктивним захворюванням легень», 2013 р. Заплановано докторську дисертацію.

Строчка Олена Борисівна

Асистент кафедри, к. мед. н., лікар вищої категорії, пульмонолог, сонолог.

Секретар кафедри

Тема дисертації: «Вплив куріння на стан протеїназ-інгібіторної системи у хворих на хронічний обструктивний бронхіт", 2004 рік захисту.

Член Європейського респіраторного Товариства, Член Українського наукового товариства терапевтів, Українського наукового товариства фтизіатрів і пульмонологів.

Ботвінікова Лариса Аркадіївна

Асистент кафедри, к. мед. н., лікар вищої категорії, пульмонолог. Відповідальна за роботу з іноземними англомовними студентами. Координатор роботи локальної етичної комісії, профорг кафедри.

Дисертація: «Ефективність Навчальних та реабілітаційніх програм у комплексному лікуванні Хворов на бронхіальну астму та хронічній обструктивного бронхіт», Київ - 2001 рік. Член Європейського респіраторного товариства, Українського товариства пульмонологів і фтизіатрів, Українського товариства алергологів.

Академічна премія АМН України для молодих вчених за серію наукових робот: «Принципи організації та опит роботи«Астма-шкіл »для хворих з синдромом бронхообструкції при Дніпропетровській державній медичній академії» (2001 р., співавтори Гашинова Є.Ю., Бондарева О.А .).

Бєлослудцева Ксенія Олегівна

Асистент кафедри, К. мед. н., магістр медицини, лікар другої категорії, відповідальна за наукову роботу кафедри.

Тема дисертації: «Тяжкі негоспітальні пневмонії різної етіології: клінічні, диференціально-діагностичні та прогностічні критерії» (рік захисту 2015 р.).

Двічі лауреат премії ДМА ім. В.М. Дзяка (2007, 2009 рр.), член Європейського респіраторного товариства (з 2013 р), неодноразовий призер студентських олімпіад з терапії та конференцій молодих вчених.

Басіна Богдана Олександрівна

Ассистент, кандидат медичних наук, лікар другої категорії, віповідальна за цивільний захист.

Тема дисертації: «Вплив трівалої медікаментозної терапії на реабілітаційний Потенціал хворих на ХОЗЛ» (рік захисту 2014).

Член Європейського респіраторного товариства (з 2013 р).

Гарагуля Ганна Андріївна

Асистент кафедри, к. мед. н, лікар першої категорії, відповідальна за охорону праці.

Тема дисертації: «Особливості клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень у жінок в залежності від гормонального профілю та можливості медикаментозної корекції», 2007.

Кравченко Наталя Константинівна

Асистент, к. мед. н., магістр медицини, лікар другої категорії, відповідальна за роботу СНТ.

Дисертація на тему: «Особливості перебігу інфекцій нижніх дихальних шляхів (пневмонія, бронхіт) у вагітних», 2017.

Губа Юлія Василівна

Асистент, секретар ДЕК лікарів-інтернів

Запланована дисертація на тему «Клініко-психологічний статус хворих на ХОЗЛ та диференційований підхід до корекції», cтроки виконання роботи: 01.12.2014 р. – 30.11.2018 р.

Коваль Дар'я Сергіївна

Асистент

Запланована дисертація на тему «Диференційний підхід до терапії ХОЗЛ залежно від переважання факторів фіброза або запалення», cтроки виконання роботи: 01.12.2014 р. – 30.11.2018 р.

Турлюн Тамара Сергіївна

Асистент.

Запланована дисертація на тему "Особливості ендотеліальної дисфункції та її корекція у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та різним кардіоваскулярним ризиком".

Крихтіна Марія Андріївна

Аспірант.

Запланована дисертація на тему «Особливості ендотеліальної функції, гемостазу та системного запалення у хворих на негоспітальну пневмонію 3 та 4 клінічних груп», cтроки виконання роботи: 01.10.2016 р. – 30.09.2020 р.

Сокур Дар'я Олегівна

Клінічний ординатор

Бабенко Аліна Олександрівна

Клінічний ординатор