Колектив кафедри
Мироненко Олена Валеріївна
В.о. завідувача кафедри
Кандидат медичних наук.
Дисертація за темою «Діагностика та корекція дисфункції дихальних м'язів у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень», 2006. Заплановано докторську дисертацію за темою «Фенотипи хронічного обструктивного захворювання легень: клініка, діагностика, лікування».

Член Українського, Європейського респіраторного товариства (з 2005 р. по теперішній час), Міжрегіональної асоціації з клінічної мікробіології та антиінфекційної хіміотерапії (з 2006 р. по теперішній час), Російського респіраторного товариства (з 2009 р. по теперішній час). Лауреат срібних та бронзових грантів Європейського респіраторного товариства (2005, 2006, 2009 рр.); призер премії ДМА ім. Дзяка В.М. (2006), премії Кабінету міністрів України за особливі досягнення у розбудові України у номінації «За наукові досягнення» (2011).


Перцева Тетяна Олексіївна

професор кафедри

Заслужений працівник народної освіти України, Відмінник охорони здоров’я України, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, перший проректор Державного закладу «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України», член ВАК України, голова Дніпропетровського обласного товариства терапевтів, член Українського товариства фтизіатрів та пульмонологів, Українського товариства алергологів, секретар клінічної групи Європейського респіраторного товариства та національний делегат від України, член редакційних рад і колегій 7 фахових журналів.

Тема кандидатської дисертації: «Гемосорбция в комплексном лечении больных тяжелой формой инфекционной бронхиальной астмы и астматическим статусом», 1984 р. Тема докторської дисертації: «Клинико-диагностические и терапевтические аспекты пораження эритроцитарных мембран у больных хроническим бронхитом по мере нарастания дыхательной недостаточности», 1992 р.

 

Конопкіна Людмила Івановна
Доктор медичних наук, професор, лікар вищої категорії, пульмонолог

Відповідає за наукову роботу кафедри.
Тема кандидатської дисертації: «Вільнорадикальне окислення ліпідів та його корекція при цукровому діабеті у вагітних», 1993 р.
Тема докторської дисертації: «Хронічне обструктивне захворювання легень: роль запалення, діагностика та лікування», 2012 р.
Член Європейського респіраторного товариства, Українського товариства фтизіатрів та пульмонологів, Міжрегіональної асоціації клінічної мікробіології та антимікробної хіміотерапії.Лауреат Срібних та Бронзових грантів Європейського респіраторного товариства.

Богацька Катерина Євгенівна
К.мед.н., доцент, лікар вищої категорії, пуль монолог, кардіолог.

Відповідає за лікувальну роботу кафедри, роботу з лікарями-інтернами на базі 6 міської клінічної лікарні.
Тема кандидатської дисертації: «Клініко-інструментальна діагностика гіпертонічних кризів», 1983 р

Кіреєва Тетяна Володимирівна
Доцент, к.мед.н., лікар вищої категорії, пуль монолог

Тема дисертації: «Особенности функции внешнего дыхания у больных хроническим бронхитом и бронхиальной астмой в сочетании с желудочно-пищеводным рефлюксом», 1996.
Відповідальна за навчальний процес студентів, головний міський пульмонолог.


Черкасова Ольга Григорівна
Доцент, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, кардіолог

Відповідальна за роботу на базі КЗ «МКЛ№9», відповідальна за роботу з інтернами, член Апробаційної ради за спеціальністю «кардіологія»
Дисертація: «Особливості перебігу інфаркту міокарда при використнні перфторану» 14.01.11- кардіологія Харківський державний медичний університет, 1999.

Фесенко Олександр Володимирович
Доцент, к. мед. н., лікар другої категорії, кардіолог

Тема дисертації: «Діагностика та лікування ішемічної хвороби серця з діастолічною дисфункцією міокарда у хворих хронічним обструктивним захворюванням легень», 2013 р.
Відповідальний за роботу студентського наукового товариства кафедри, за лікувальну роботу кафедри.


Павленко Олена Борисівна
Асистент кафедри, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, пульмонолог.

Секретар кафедри
Тема дисертаційної роботи: «Вплив куріння на стан протеїназ-інгібіторної системи у хворих на хронічний обструктивний бронхіт", 2004 рік захисту.
Член Європейського респіраторного Товариства, Член Українського наукового товариства терапевтів, Українського наукового товариства фтизіатрів і пульмонологів.

Ботвінікова Лариса Аркадіївна
Асистент кафедри, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, пульмонолог.

Координатор роботи локальної етичної комісії, профорг кафедри.
Дисертація: «Ефективність Навчальних та реабілітаційніх програм у комплексному лікуванні Хворов на бронхіальну астму та хронічній обструктивного бронхіт», Київ - 2001 рік. Член Європейського респіраторного товариства, Українського товариства пульмонологів і фтизіатрів, Українського товариства алергологів.
Академічна премія АМН України для молодих вчених за серію наукових робот: «Принципи організації та опит роботи«Астма-шкіл »для хворих з синдромом бронхообструкції при Дніпропетровській державній медичній академії» (2001 р., співавтори Гашинова Є.Ю., Бондарева О.А .).

Бєлослудцева Ксенія Олегівна
Асистент кафедри. Кандидат медичних наук. Магістр медицини.

Дисертація: «Тяжкі негоспітальні пневмонії різної етіології: клінічні, диференціально-діагностичні та прогностічні критерії» (рік захисту 2015 р.).
Двічі призер премії ДМА ім. Дзяка В.М. (2007, 2009 рр.), член Європейського респіраторного товариства (з 2013 р), неодноразовий призер студентських олімпіад з терапії та конференцій молодих вчених.

Басіна Богдана Олександрівна
Ассистент. Кандидат медичних наук, лікар другої категорії.

Дисертація: «Вплив трівалої медікаментозної терапії на реабілітаційний Потенціал хворих на ХОЗЛ» (рік захисту 2014).
Член Європейського респіраторного товариства (з 2013 р).

Гарагуля Ганна Андріївна
к.мед.н, асистент, лікар першої категорії

Дисертації: «Особливості клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень у жінок в залежності від гормонального профілю та можливості медикаментозної корекції», 2007.


Кравченко Наталя Константинівна
Асистент, к. мед. н.

Дисертація на тему: «Особливості перебігу інфекцій нижніх дихальних шляхів (пневмонія, бронхіт) у вагітних», строки виконання роботи: 01.12.2012 р. – 30.11.2015 р


Губа Юлія Василівна
Асистент

Запланована дисертація на тему «Клініко-психологічний статус хворих на ХОЗЛ та диференційований підхід до корекції», cтроки виконання роботи: 01.12.2014 р. – 30.11.2018 р.

Михайліченко Дарья Сергіївна
Аспірант

Запланована дисертація на тему «Диференційний підхід до терапії ХОЗЛ залежно від переважання факторів фіброза або запалення», cтроки виконання роботи: 01.12.2014 р. – 30.11.2018 р.